W BIESZCADACH O KAŻDEJ PORZE
JEST PIĘKNIE

JEZIORO SOLIŃSKIE

Zapraszamy do zwiedzenia wnętrza zapory wodnej w Solinie - wielkiej atrakcji turystycznej w Bieszczadach. Budowę zapory w Solinie rozpoczęto w 1960 roku i mierzy 664 metry długości. Zbiornik ma powierzchnię ok. 22 km² i największą w Polsce pojemność (472 mln m³).

CHATKA PUCHATKA

Schronisko „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej (1228 m.n.p.m.)– najwyżej położone schronisko w Bieszczadach, niegdyś nazywane „Tawerną”. Leży pod wierzchołkiem Hasiakowej Skały. Posiada 20 miejsc noclegowych w 2 salach zbiorowych, jest czynne cały rok.

SKANSEN W SANOKU

Park Etnograficzny w Sanoku należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie (malownicze położenie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich dość wiernie odzwierciedla fizjografię Podkarpacia). Pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce, mieści ponad 100 obiektów. Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem.

ZAMEK KRÓLEWSKI W SANOKU

Zamek Królewski w Sanoku – zamek sięgający swoją historią średniowiecza, obecnie będący siedzibą Muzeum Historycznego, znajdujący się przy ulicy Zamkowej w Sanoku, można zobaczyć Galerię Beksińskiego, Sztukę Cerkiewnę XI-XX w., Sztukę Sakralną XV-XIX w., Malarstwo XX w., Galerię Kruczka, Zbrojownia, Archeologia.

ZAPRASZAMY O KAŻDEJ PORZE ROKU


365 DNI

CAŁY ROK

100%

CISZY I SPOKOJU

200%

WYTCHNIENIA

ZADOWOLENIA

Raz do roku...

RAZ DO ROKU... POJEDŹ W MIEJSCE, W KTÓRYM JESZCZE NIE BYŁEŚ... TERAZ CZADLAND :) ZAPRASZAMY